Notice: Undefined index: noindex in /home/sciencelab/web/sciencelab.od.ua/public_html/catalog/controller/information/information.php on line 34Notice: Undefined index: meta_h1 in /home/sciencelab/web/sciencelab.od.ua/public_html/catalog/controller/information/information.php on line 38 Тимолова проба

При покупці на сайті знижка до 15%

ПП “САЙНСЛАБ» м. Одеса, Велика Арнаутська 12, Академіка Філатова 41, Сегетська 16, Євгена Чикаленка 59/3 (House Quine)

Тимолова проба

Тимолова проба

Тимолова проба виступає маркером наявності запалення в печінці. Вона відноситься до коагуляционного виду проб, її суть полягає в реакції взаємодії сироватки крові і агента — тимолу в вероналовому буфері. Тест важливий для моніторингу функціонування печінки, він дає позитивний результат у переважній більшості випадків захворювання гепатитом вірусної і токсичної етіології, а також при хворобі Боткіна.

Якщо у пацієнта присутня механічна жовтяниця, у більшості випадків тест видасть негативний результат, у зв’язку з чим тимолову пробу прийнято використовувати з метою диференціального діагностування жовтяниці. Винятком, при якому проба дає позитивний результат у хворих з обтураційною жовтяницею, є наявність паренхіматозного гепатиту. Пацієнти, які перенесли гепатит інфекційної етіології, протягом приблизно півроку можуть отримувати підвищений результат проби при повторних обстеженнях. Також підвищення тимолової проби відбувається при септичному ендокардиті.

Показання для призначення аналізу

  • для визначення наявності ревматичних захворювань;
  • за підозрі на запальні захворювання, що протікають у гострій формі;
  • за наявності токсичного, гострого або хронічного гепатиту;
  • з метою диференціального діагностування хвороб, що супроводжуються синдромом жовтяниці;
  • при патологіях, що супроводжуються диспротеїнемією.

Правила підготовки до аналізу

Для отримання коректних результатів, потрібно здавати кров натщесерце. З моменту прийому їжі повинно пройти не менше п’яти годин. За добу до процедури потрібно відмовитися від вживання алкоголю, жирної їжі, знизити фізичне і психічне навантаження, а в день здачі аналізу не можна курити, пити можна тільки чисту воду без газу. Медикаменти можуть відбитися на результатах проби, тому необхідність їх тимчасової відміни повинна заздалегідь обговорюватися з лікарем.

Референсні значення:

0-4 Од. S-H

Правила підготовки  пацієнтів:

взяття крові проводиться зранку натще (бажано до 12:00);  слід виключити прийом алкоголю та паління за 12 годин; необхідно виключити прийом медичних препаратів або попередити про це лабораторію; зранку можна пити воду.

 

Матеріал: сироватка або плазма крові