Notice: Undefined index: noindex in /home/sciencelab/web/sciencelab.od.ua/public_html/catalog/controller/information/information.php on line 34Notice: Undefined index: meta_h1 in /home/sciencelab/web/sciencelab.od.ua/public_html/catalog/controller/information/information.php on line 38 Альфа-2-Макроглобулін

При покупці на сайті знижка до 15%

ПП “САЙНСЛАБ» м. Одеса, Велика Арнаутська 12, Академіка Філатова 41, Сегетська 16, Євгена Чикаленка 59/3 (House Quine)

Альфа-2-Макроглобулін

Альфа-2-Макроглобулін

Альфа-2-Макроглобулін — основний компонент альфа-2-глобулинової фракції білків сироватки крові. На відміну від багатьох інших білків, він міститься переважно в плазмі.

Альфа-2-Макроглобулін бере участь у регулюванні процесу згортання крові, у тому числі і розчинення згустку. Він також впливає на ефективність розкладання білків різними ферментами (протеази), у тому числі ферментами лейкоцитів (вони називаються колагеназами та активно руйнують тканини, що складаються із колагену – наприклад шрами, струпи тканина некрозів). Альфа-2-макроглобулін швидко зменшує активність цих ферментів по відношенню до білків та інших великих пептидів.

Референсні значення:

Жіночий 1,32 — 3,01 г / л

Чоловік 1,19 — 2,54 г / л

Підвищення рівня альфа-2-макроглобуліну в сироватці крові виявляється при багатьох захворюваннях, наприклад: цукровому діабеті, гострих і хронічних гепатитах, цирозі печінки і т.д. Його надлишок можна спостерігати при вагітності або значному фізичному навантаженні. При важких гострих панкреатитах у крові може збільшуватися рівень альфа-2-макроглобуліну, оскільки уражена підшлункова залоза виділяє значну кількість протеолітичних ферментів, які необхідно блокувати. Також високі показники альфа-2-макроглобуліну в сироватці виявляються в пацієнтів з рідкісним спадковим захворюванням агамаглобулінемією (хвороба Брутона), якою хворіють лише хлопчики. При агамаглобулінемії в сироватці крові відсутня фракція гама-глобулінів, а рівні імуноглобулінів знижено в 10- 100 раз.

Знижені рівні альфа-2-макроглобуліну в сироватці крові можуть бути визначені при захворюваннях легень, множинній мієломі, ревматоїдному артриті, передсмертних стадіях в критичних станах, а також при лікуванні препаратами стрептокінази.

Показання для призначення:

  • Діагностика захворювань нирок.
  • Захворювання печінки (цироз, гепатит).
  • Оцінка протеолітичних станів (панкреатит і пептична виразка шлунку).
  • Контроль дисфункції і відторгнення пересадженої нирки.

Правила підготовки  пацієнтів:

взяття крові проводиться зранку натще (бажано до 12:00);  слід виключити прийом алкоголю та паління за 12 годин; необхідно виключити прийом медичних препаратів або попередити про це лабораторію; зранку можна пити воду.

 

Матеріал: сироватка або плазма крові, сеча