Вальпроєва кислота

Вальпроєва кислота

Вальпроєва кислота - ліки з групи антиконвульсантів, що припиняють судоми. Цей препарат майже повністю всмоктується. Після його прийому повинно пройти не менше трьох днів, щоб вміст вальпроєвої кислоти в крові став відносно постійним. Лише за таких умов аналіз крові на вальпроєву кислоту покаже достовірний результат.

Якщо рівень вальпроєвої кислоти перевищує норму, то переглядається добове дозування ліків у бік зменшення.

Якщо в організмі низька концентрація препарату і збережена судорожна готовність головного мозку, його доза збільшується.

Таким чином, аналіз на вальпроєву кислоту в крові дає можливість підібрати мінімальну дозу препарату, яка буде максимально нешкідливою і ефективною.

Показаннями для його призначення є різні форми епілепсії, приписується він і при тривозі, при міоклоничних нападах, фебрільних судомах у дитини і так далі.

У вальпроєвої кислоти складний механізм дії. Вона впливає і на медіаторно - незалежні і на медіаторно-залежні клітинні процеси. Рецепт на придбання вальпроєвої кислоти МНН в гранулах і інші аналогічні ліки виписує лікар.

Встановлено, що в продуктах харчування можуть знаходитися речовини, які діють на мозок людини так само, як препарати, що стабілізують настрій. Шоколад, ягоди (чорниця, малина, полуниця), чаї з антиоксидантами, продукти, що містять Омега- 3, підвищать рівень енергії і допоможуть у боротьбі із стресом, а за ціною це доступно.

Відхилення від норми
При відхиленні концентрації від норми потрібно переглянути дозування вальпроєвої кислоти, збільшити або зменшити відповідно.

Правила підготовки  пацієнтів:

взяття крові проводиться зранку натще (бажано до 12:00);  слід виключити прийом алкоголю та паління за 12 годин; необхідно виключити прийом медичних препаратів або попередити про це лабораторію; зранку можна пити воду.

Матеріал: сироватка або плазма крові