Тропонін i

Тропонін i

Тропонін i - глобулярний регуляторний білок, що міститься в клітинах серцевого м'яза, бере участь в м'язовому скороченні.

        Визначення Тропоніна в крові, на сьогодні краща  система для визначення інфаркту.

        Зовсім нещодавно в діагностиці інфаркту міокарду використовували той факт, що при такому стані спостерігається підвищення рівня в крові деяких речовин, у тому числі міоглобіну креатинкиназа, АСТ, ГОТ, ЛДГ і так далі. В наші дні цей метод не актуальний, оскільки його показники можуть бути підвищені і при інших станах.

          Якщо ж розглядати Тропонін в крові, то в нормі він практично не визначається. Проте при інфаркті міокарду його концентрація різко збільшується в сотні разів і залишається підвищеною упродовж 10-14 днів. Ця особливість стала тим чинником, який дозволяє діагностувати інфаркт.

Аналіз на Тропонін підтверджує або ж виключає інфаркт міокарду у осіб з болем в серці і іншими симптомами, які дуже схожі з ознаками стабільної стенокардії високого ризику.

Відзначається зв'язок між Тропоніном і показниками кардиогемодинамики, так однією з форм інфаркту міокарду може бути гіпертонічний криз.

Аналіз крові на Тропонін може проводитися двох видів:

Якісне визначення. Воно проводиться шляхом поміщення крапельки крові на тест смужку. Якщо тест Тропонін 1 показує підвищений рівень, то це достовірна ознака того, що гинуть клітини серцевого м'яза. Проте концентрацію білку експрес аналіз не покаже, тому в даному випадку він грає прогностичну роль.

Кількісне визначення набору Тропоніна в крові. Саме воно в результаті дає конкретну цифру. У сумнівних випадках кількісним методом уточнюють результат тест-полоски.

Правила підготовки  пацієнтів:

Дослідження рекомендовано проводити на 6 і 12 годині після появи клінічних ознак. Негативний результат не свідчить про відсутність інфаркту. Необхідно отримати декілька негативних результатів.

Слід пам'ятати, що навіть якщо результат високочутливого лабораторного тесту Тропоніна позитивний, остаточний діагноз ставить лікар в сукупності з іншою клінічною інформацією.

Причинами псевдопозитивних результатів можуть бути гемоліз, гостра ниркова недостатність, патологія м'язів.

  Матеріал: сироватка або плазма крові