Тромбіновий час

Тромбіновий час

Тромбіновий час - час, необхідний для перетворення фібриногену в фібрин і формування фібринового згустку при додаванні до цитратної плазми тромбіну. 

Референтні значення: 14-21 с

Відхилення від норми

Подовження ТЧ спостерігається при значному зниженні рівня фібриногену (менше 0,5 г / л), наявності в крові продуктів деградації фібрину, тромболітичної терапії або присутності в крові аномальних форм фібриногену (при вродженій патології і внаслідок захворювань печінки).

Тромбіновий час у новонароджених в нормі більше, ніж у дорослих.

Анализ призначають:

  • для контролю антикоагулянтної терапії
  • моніторингу перебігу ДВЗ-синдрому (зміна стадій гіперкоагуляції гіпокоагуляцією).

Необхідно враховувати, що переливання свіжозамороженої плазми маскує якісні і кількісні порушення фібриногену, тим самим впливаючи на показник тромбінового часу.

Підготовка

Неодмінною вимогою є режим повної відмови від їжі в день здачі крові для аналізу (ввечері попереднього дня рекомендується не ситна вечеря). 

При здачі венозної крові потрібно виключити фактори, що впливають на результати досліджень: фізичне навантаження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження. Тому перед процедурою слід відпочити 10-15 хвилин в приймальні, заспокоїтися. Не слід здавати кров після впливу рентгенівських променів ( "рентген"), фізіотерапевтичних процедур. 

З урахуванням добових ритмів зміни показників крові зразки для повторних досліджень доцільно брати в один і той же час.

Матеріал:  плазма крові з цитратом