Магній

Магній

Магній - це незамінний макроелемент в організмі людини, що бере участь в біохімічних процесах і реакціях. Метал контролює збудження і гальмування нервової системи, регулює роботу головного мозку, ефективний у боротьбі з мігренню і головним болем. Бере участь в травних процесах, нормалізує кислотність шлункового соку, стимулює вироблення жовчі, запобігає появі закрепів та інших проблем з шлунково-кишкового тракту.

Магній міститься в організмі в тканинах різних органів (серце, печінці, нирках, м'язах, головному мозку) і впливає на їх функціонування. Висока концентрація металу спостерігається в зубній емалі і кістках, що забезпечує їх міцність і здоров'я.

Рятує макроелемент від стресу і депресії, захищає від психоемоційного виснаження і апатії. Використовується при неврозі та інших розладах центральної нервової системи.

Метал має важливе значення для організму жінок. Відзначено ефективність магнію при вагітності і грудному вигодовуванні. Допомагає боротися з фізичними та психологічними проявами передменструального синдрому, а також полегшує біль під час менструації.

Норма магнію в крові у чоловіків і жінок дорівнює значенню від 0.67 до 1.03  ммоль / л.

Брак магнію - проблема актуальна і спостерігається повсюдно. Дефіцит притаманний різним категоріям людей, однак виділяють ряд факторів, що підвищують ризик його розвитку:

  • недолік в раціоні магний-вмісних продуктів, вживання фаст-фуду, алкоголю, кави і міцного чаю;       
  • порушення абсорбції металу в кишечнику;       
  • надмірне вживання вуглеводів, що підвищує потребу хімічного елемента для інсулінової сигналізації;       
  • зловживання алкоголем;       
  • захворювання шлунково-кишкового тракту (хвороба Крона).       

Макроелемент засвоюється в комплексі з вітаміном D - дефіцит одного нутрієнта веде до нестачі іншого. Не сумісний магній Б6 з алкоголем. Нікотин, рафінована їжа, кофеїн, фітинової кислота, пересолена їжа перешкоджають нормальному засвоєнню металу.

Брак магнію проявляється досить гостро. Основні симптоми:

  • безсоння;       
  • тяга до солодкого;       
  • м'язові судоми і болі;       
  • хвороби кісток і суглобів;       
  • печія;       
  • стрес, депресія, дратівливість;       
  • втома, апатичність;       
  • запори;       
  • мігрені, головні болі, запаморочення.       

 

У чоловіків

У чоловіків нестача магнію проявляється погіршенням фізичного стану. У 90% представників сильної статі спостерігається біль в м'язах, слабкість і швидка стомлюваність, які часто не пов'язані з фізичними навантаженнями. Це негативно позначається на працездатності і самооцінці чоловіка.

Дефіцит макроелемента супроводжується порушенням стільця, аритмією, гіпотонією і головними болями. Страждає і нервова система, що проявляється дратівливістю і апатичність, а часом - агресивністю. Недолік негативно відбивається на роботі головного мозку - знижується концентрація уваги, погіршується пам'ять, порушуються когнітивні процеси.

У жінок

У представниць прекрасної статі дефіцит макроелемента зустрічається на 30% частіше, ніж у чоловіків. Це обумовлено підвищеним вмістом гормону альдостерону і регулярної втратою крові з менструальними виділеннями. Знижує концентрацію нутрієнта прийом оральних контрацептивів.

Ознаки нестачі магнію проявляються підвищеною тягою до солодощів і продуктів з високим глікемічним індексом. Це тягне за собою стрімкий набір ваги і підвищує ризик розвитку інсулінорезистентності цукрового діабету.

Недостатність макроелемента в крові у вагітних проявляється судомами, м'язовими спазмами, тонусом матки («кам'яний живіт»), кишковими коліками, запорами. Негативно брак нутрієнта впливає на плід - відбувається затримка розвитку ЦНС, скелета і внутрішніх органів.

Головна небезпека дефіциту - високий артеріальний тиск, що підвищує ризик розвитку гестозу. Часто стан супроводжується запамороченням, що може спровокувати падіння і отримання травми.

Правила підготовки  пацієнтів:

взяття крові проводиться зранку натще (бажано до 12:00);  слід виключити прийом алкоголю та паління за 12 годин; необхідно виключити прийом медичних препаратів або попередити про це лабораторію; зранку можна пити воду.

 

Матеріал: сироватка або плазма крові