Мікроальбумінурія

Мікроальбумінурія (Альбумін в добової сечі)

Мікроальбумінурія - це екскреція альбуміну з сечею, що перевищує допустимі значення, але не досягає ступеня протеїнурії. При появі протеїнурії екскреція альбуміну з сечею перевищує 300 мг /добу, тому діапазон коливань концентрації альбуміну в сечі при мікроальбумінурії становить від 30 до 300 мг / добу або від 20 до 200 мкг / хв.

Поява у хворого цукровим діабетом постійної мікроальбумінурії, зниження швидкості клубочкової фільтрації та зростання концентрації креатиніну і сечовини в сироватці крові свідчить про ймовірний розвиток (протягом найближчих 5–7 років) вираженої стадії діабетичної нефропатії. В діагностиці хронічних захворювань нирок встановлення вмісту альбуміну в сечі має таку ж важливість, як і визначення швидкості клубочкової фільтрації. На практиці при відсутності інших ознак ураження нирок, збільшення вмісту альбуміну в сечі може бути єдиним показником початку розвитку хронічного захворювання нирок.

Загалом, визначення альбуміну (мікроальбумінурії) варто розглядати як показник працездатності мембран клітин нирок. В нормі альбуміни, як і решта глобулярних білків, не проходять через фільтр нирок. Це пов’язано із однаковим від’ємним зарядом самих альбумінів та поверхні клітин нирок (в яких багато фосфоліпідів, що й зумовлює їхній заряд, адже вони багаті на подвійні зв’язки). Деградаційні процеси в мембранах клітин нирок призводять до зменшення їхнього від’ємного заряду - альбуміни починають проникати через фільтр і потрапляти в сечу. Зазначені зміни характерні для атеросклерозу, тому мікроальбумінурія виявляється у хворих ішемічною хворобою серця.

Норми:

У нормі екскретується не більше 30 мг альбуміну на добу, що еквівалентно концентрації альбуміну в сечі менше 20 мг / л при її разовому аналізі. Підготовка для здачі цього аналізу

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

За добу до дослідження та в день дослідження необхідно виключити з раціону пофарбовані продукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни, виноград, червоне вино і т. Д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь.

Не рекомендується здавати дослідження на тлі прийому діуретиків (сечогінних) препаратів (лазикс, фуросемід, манітол і т. д.), якщо інше не вказано лікарем. Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Для аналізу збирається вся сеча за добу (24 години), окрім першого ранкового сечовипускання. після закінчення збору всю сечу перемішують, вимірють об’єм і відбирають 50-100 мл для дослідження.

Матеріал: добова сеча