Лактатдегідрогеназа

Лактатдегідрогеназа

ЛДГ (лактатдегідрогеназа) – фермент, який перетворює глюкозу в енергію, яка необхідна для функціонування клітин. ЛДГ присутній в багатьох органах і тканинах, включаючи печінку, серце, легені, підшлункову залозу, нирки, скелетні м′язи, лімфатичні тканини та клітини крові.

Внаслідок дії факторів, пошкоджуючих клітини (різні захворювання, травми), ЛДГ може вивільнятися в кровотік. Високий рівень ЛДГ в крові може свідчити про гостре або хронічне пошкодження клітин, проте необхідно провести додаткові тести для виявлення причини. Аномально низькі рівні ЛДГ зустрічаються рідко і, зазвичай, не розглядаються як ті, що представляють небезпеку.

В сироватці крові виявляють п′ять різних форм ЛДГ.

Форми ЛДГ

Органи з максимальною концентрацією

ЛДГ-1

Серце

ЛДГ-2

Еритроцити

ЛДГ-3

лімфатична тканина, легені, тромбоцити, підшлункова залоза

ЛДГ-4

Печінка

ЛДГ-5

Скелетні м'язи

Приймаючи до уваги, що ЛДГ присутня практично у всіх тканинах, само по собі визначення її рівня не буде достатнім для виявлення місця і причини пошкодження тканини. Постановка точного діагнозу може потребувати проведення додаткових тестів. Наприклад, висока активність ЛДГ-4 і ЛДГ-5 може свідчити про патологічні зміни в печінці або в м′язовій тканині, тим не менш, захворювання печінки не може бути підтвердженим без повної панелі відповідних тестів.

Дефіцит ЛДГ впливає на те, як організм утилізує цукор для використання в якості енергії в клітинах, особливо м′язової тканини. Знижений рівень ЛДГ пов′язують з наявністю в сироватці (плазмі) специфічних інгібіторів активності ферменту або з генетичними порушеннями.

Підготовка до обстеження відповідно до загальних правил

Обмеження:

Необхідно завчасно (за погодженням з лікуючим лікарем) припинити прийом препаратів, які впливають на результат дослідження.

Велика кількість вітаміну С (аскорбінова кислота) може знижувати рівень ЛДГ.

Алкоголь, анестетики, аспірин, наркотики і прокаїнамід можуть підвищувати рівень ЛДГ.

 

Матеріал: сироватка крові

Використання гемолізованих сироваток може призвести до отримання хибнопідвищених результатів, внаслідок виходу ЛДГ з еритроцитів