Протромбіновий час (ПТЧ)

Протромбіновий час (ПТЧ)

Протромбіновий час (ПТЧ) − це час формування тромбінового згустку після додавання тромбопластин-кальцієвої суміші. Показник дозволяє оцінити стан зовнішнього шляху згортання крові, пов'язані з дефіцитом або дефектом фібриногену (фактора I), протромбіну (фактора II), факторів V (проакцелерина), VII (проконвертина), X (фактора Стюарта-Прауэра).

Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ) − розрахунковий показник коагулограми, що показує відношення протромбінового часу пацієнта до нормального середнього протромбінового часу. Визначення МНВ необхідне для контролю терапії непрямими антикоагулянтами (протизгортаючими препаратами − варфарин).

Таким пацієнтам необхідно контролювати МНО не рідше 1 разу на місяць. Надмірне підвищення МНО є вказівкою на схильність до кровотеч. Зниження показника свідчить про недостатній ефект протизгортаючих засобів і вказує на існуючий підвищений ризик тромбоутворення.

Підготовка

Неодмінною вимогою є режим повної відмови від їжі в день здачі крові для аналізу (ввечері попереднього дня рекомендується не ситна вечеря). 

При здачі венозної крові потрібно виключити фактори, що впливають на результати досліджень: фізичне навантаження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження. Тому перед процедурою слід відпочити 10-15 хвилин в приймальні, заспокоїтися. Не слід здавати кров після впливу рентгенівських променів ( "рентген"), фізіотерапевтичних процедур. 

З урахуванням добових ритмів зміни показників крові зразки для повторних досліджень доцільно брати в один і той же час.

Матеріал: сироватка або плазма крові з цитратом