Зішкріб на ентеробіоз

Зішкріб на ентеробіоз

Ентеробіоз — хвороба, яку викликають гострики. Збудник Enterobius vermicularis (гострик, лисий гельмінт) - це біла нематода, яка живе в товстому кишківнику, довжина від 2 мм до 13 мм, з гострим хвостом. Зараження відбувається шляхом проковтування зрілих яєць. Жіночі особини виходять з товстого кишківника через анус, часто під час сну, для того, щоб відкласти яйця на шкіру в перианальній ділянці.

Розповсюджений по всьому світу, гострик є найпоширенішим гельмінтозом в деяких промислово розвинених країнах. Ця інфекція, переважно, зустрічаються у дітей віком від 3 до 10 років, але не рідко зустрічається у дітей старшого віку і навіть у дорослих.

Це виключно паразит людини і зараження ним відбувається безпосередньо від людини до людини через меблі, рушники, постільну і натільну білизну, дверні ручки, туалет і т.д.

Найбільш поширеним симптомом є свербіж в перианальній ділянці, особливо вночі.

Основний метод діагностики- це зішкріб шкіри з перианальної ділянки з подальшою мікроскопією.Негативний результат протягом 3-5 послідовних днів зазвичай дозволяє виключити діагноз.

Зразки для виявлення гостриків слід збирати вночі, приблизно у 24-й  ночі. Іноді на шкірі навколо ануса бувають помітні дрібні бліді черв'ячки, однак, їх легко сплутати з бавовняними ниточками від одягу.

Дослідження калу на яйця гельмінтів малоінформативно для діагностики ентеробіозу, тому що яйця рідко потрапляють в пробу калу!

Важливим заходом при лікуванні є гігієнічна обробка: ретельне миття поверхонь, прання натільної і постільної білизни гарячою водою, сушка при високих температурах, ретельне миття рук. Уникайте розчісування анальної області, коротко стрижіть нігті.

Якщо у когось в сім'ї виявлено гострики, то лікування призначається всім контактним особам (родичі і друзі, з ким близько спілкується пацієнт, однокласники або одногрупники в дитячому садку). ⠀

Якщо не лікуватися всім контактним особам одночасно, захворювання може повторюватися знову і знову!

Підготовка до аналізу і збір матеріалів

Дотримуйтесь цих правил, щоб підготувати себе або ж свою дитину до здачі калу на ентеробіоз:

Збір зіскрібка треба проводити вранці, перед гігієнічними процедурами.

Використовуйте ватяну паличку, змочену в гліцерині: акуратно проведіть нею в області анального отвору.

Помістіть паличку в стерильний контейнер і віднесіть на аналіз в пункт лабораторії.