Карбамазепін

Карбамазепін

Карбамазепін є дієвим протисудомну препаратом. Показання до застосування: епілепсія, психози, невралгія трійчастого нерва, алкогольна абстиненція, нецукровий діабет, болі в результаті ураження нервів при цукровому діабеті.

Дослідження на концентрацію карбамазепіну в крові сприятливо впливають на монотерапію. Ці ж дослідження не дозволять допустити побічні дії. Адже середні дози, які встановлюються без урахування концентрації ліків в крові пацієнта, можуть спричинити непередбачувані наслідки.

Біологічним матеріалом для лабораторних досліджень виступає венозна кров.

Лікарський моніторинг дає можливість виконувати завдання з підтримання потрібної концентрації препарату. Якщо її рівень підвищений, це вказує на те, що пацієнт приймає надлишкові дози або ж говорить про те, що совсместно приймаються інші препарати, що впливають на його концентрацію.

Останнім часом отруєння стало частим наслідком застосування надлишкових доз. Одержувані результати досліджень дозволять оцінити ступінь відбулися порушень функцій організму.

Правила підготовки  пацієнтів:

взяття крові проводиться зранку натще (бажано до 12:00);  слід виключити прийом алкоголю та паління за 12 годин; необхідно виключити прийом медичних препаратів або попередити про це лабораторію; зранку можна пити воду.

 

Матеріал: сироватка або плазма крові