АСПАРТАТАМІНОТРАНСФЕРАЗА (АсАТ)

АСПАРТАТАМІНОТРАНСФЕРАЗА (АсАТ)

Антистрептолізин о (АСЛ-О) - антитіла, які виробляють клітини імунної системи, в результаті реакції на Стрептоізин-О, що з'являється після початку хвороби, що викликається стрептококами.

У більшості випадків захворювання, які викликані стрептококами, не небезпечні для людини і закінчуються одужанням пацієнта. Проте, в деяких випадках є важкі ускладнення на серце, нирки, нервову систему, суглоби, які розвиваються через декілька тижнів і навіть місяців після хвороби. Тому лікарі серйозно відносяться до стрептококової інфекції і призначають лікування антибіотиками.

Рівень цих антитіл підвищується в крові через 1-3 тижні після того, як стрептокок потрапляє в організм, а не одночасно з початком проблеми. Поступове пониження змісту титру антитіл проходить упродовж 6-12 місяців.

Аналіз крові асло дає можливість лікареві визначити ефективність терапії і у разі потреби зробити корекцію.

Норма

 у чоловіків і у жінок складає менше 200 Ед/мл. Для дітей до 14 років цей показник менше 150 Ед/мл.

Показаннями здати аналіз на асло після огляду являються:

  • діагностика хронічної інфекції,
  • гіпертермія неясної етіології,
  • гнійно-запальні захворювання,
  • контроль ефективності знищення стафілокока,
  • ускладнення стрептококової інфекції,
  • гостра ревматична лихоманка.

При розшифровці результатів необхідно враховувати, що підвищений рівень антистрептолізину виявляється і у здорових людей, які є носіями стрептокока.

Правила підготовки  пацієнтів:

взяття крові проводиться зранку натще (бажано до 12:00);  слід виключити прийом алкоголю та паління за 12 годин; необхідно виключити прийом медичних препаратів або попередити про це лабораторію; зранку можна пити воду.

 

Матеріал: сироватка або плазма крові