Альбумін крові

Альбумін крові

Альбумін крові - це плазми, що становлять її основу. Виробляються вони в печінці. Період їх напіврозпаду трива є від 18 до 20 днів. Відносна молекулярна маса одного альбуміну складає 65000 Так. Альбумін є резервом білку. Якщо людина довго голодує, він витрачається в першу чергу.

Основна функція альбуміну - транспортна. Тобто він здатний зв'язуватися з жовчними кислотами, білірубіном, іонами металів - вільними жирними кислотами, кальцієм і ліками, які потрапляють в організм ззовні.

Референсні значення ( норми лабораторії):

56,6 - 66,8%

Якщо альбумін в крові підвищений, тоді це може говорити про згущування крові. Тобто, можливо, організм отримує мало рідини або її виводиться надто багато. Також підвищений альбумін може бути у вагітних жінок і у тих, що годують грудьми.

Якщо розшифровка аналізу показує, що рівень альбуміну в крові знижений, тоді це може свідчити про важкі і хронічні захворювання печінки, кишківника , а також він спостерігається при різних гнійних явищах в людському організмі. У людей, що палять, альбумін також може бути зниженим.

Показання для призначення

1. Захворювання печінки та нирок.
2. Порушення харчування та обміну речовин.
3. Гострі та хронічні інфекції.
4. Колагенози, новоутворення, опіки.

Правила підготовки  пацієнтів:

взяття крові проводиться зранку натще (бажано до 12:00);  слід виключити прийом алкоголю та паління за 12 годин; необхідно виключити прийом медичних препаратів або попередити про це лабораторію; зранку можна пити воду.

 

Матеріал: сироватка або плазма крові